قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار سیگار / پیوند ژنتیکی مصرف سیگار و بیماری ریوی
نمایندگی تعمیرات سامسونگ

پیوند ژنتیکی مصرف سیگار و بیماری ریوی

حال، نتایج یک تحقیق جدید کــــه در نـشـــریـه مـعـتـبــر Lancet Respiratory Medicine منتشر شده، پیشنهاد می‌کند عوامل ژنتیکی، همچنین سیگار، می‌توانند بیماری ریوی را بروز دهند.

پیوند ژنتیکی مصرف سیگار و بیماری ریوی
پیوند ژنتیکی مصرف سیگار و بیماری ریوی

در این مطالعه که به‌وسیله دانشمندان انگلیسی انجام شده، محققان به دنبال آن بودند که بفهمند پایه ژنتیکی انسداد جریان هوا و رفتارهای مربوط به سیگار کشیدن چیست، زیرا به عقیده آنها این مساله کلید تعیین و شناسایی عواملی است که باعث ایجاد بیماری انسدادی ریوی مزمن COPD می‌شود. در واقع، این مطالعه به بررسی معماری ژنتیکی رفتار سیگار کشیدن و فنوتیپ‌های عملکرد ریوی پرداخته است.

از آنجا که سیگار و آلودگی هوای فضای سربسته از عوامل خطر شناخته شده COPD هستند، این اعتقاد هم وجود دارد که یک جزء ژنتیکی قوی، هم در رفتار سیگار کشیدن و هم خطر COPD و دیگر بیماری‌های ریوی، وجود دارد. در این گزارش، شواهدی ارائه می‌شود که بین سیگار کشیدن زیاد و افرادی که هیچگاه سیگار نکشیده‌اند، عوامل ژنتیکی مشترکی وجود دارد که باعث مشکلات ریوی می‌شوند.

همچنین پیشنهاد می‌شود که سیگار کشیدن و اثرات ژنتیکی، به‌طور جداگانه، باعث بروز COPD می‌شوند. علاوه براین، این مطالعه استدلال می‌کند که عوامل ژنتیکی مشترک که انسداد جریان هوا ایجاد می‌کنند، میان افراد مبتلا به آسم وجود دارد، چه آسم به‌وسیله پزشک تشخیص داده شود و چه نشود.

در این مطالعه، ۱۵۲ هزار و ۳۰ فرد سیگاری و غیرسیگاری بررسی شدند. آنها مبتلا به طیفی از بیماری‌های ریوی با عملکردهای مختلف ریه بودند. سپس، محققان به دنبال علل ژنتیکی مشترک میان فنوتیپ‌های مختلف بیماری‌های ریوی گشتند. محققان در این مطالعه، ۶ واریانت ژنتیکی مستقلی را یافتند که با سلامت ریه و COPD در ارتباط بودند. همچنین، واریانت‌های ژنتیکی مرتبط با COPD در افرادی که هیچگاه سیگاری نبودند، یافت شد.

این تیم تحقیقاتی دریافت، تعدادی از کپی‌های توالی‌ تکراری ژنوم روی کروموزوم ۱۷، با ریه سالم در افرادی که بسیار سیگار می‌کشند، و همچنین در افرادی که اصلا سیگار نکشیده‌اند، مرتبط است.

نمایندگی تعمیرات ال جی

درباره ی عطا

مطلب پیشنهادی

تایید ارتباط بین سیگار الکتریکی با بیماری آسم و انسداد ریوی

تایید ارتباط بین سیگار الکتریکی با بیماری آسم و انسداد ریوی

نتایج دو مطالعه جدید وجود رابطه استفاده از سیگارهای الکتریکی را با بیماری آسم و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + بیست =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.