قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار سیگار / ۶٠‌میلیارد نخ سیگار سالانه در ایران مصرف می‌شود
نمایندگی تعمیرات سامسونگ

۶٠‌میلیارد نخ سیگار سالانه در ایران مصرف می‌شود

ایرانی‌ها سالانه ۶٠‌میلیارد نخ سیگار می‌کشند که ١٨‌میلیارد نخ آنها سیگار قاچاق است. کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهران، دیروز در طبقه شانزدهم ساختمان استانداری تهران با استاندار تهران تشکیل جلسه داد. در این جلسه آمارهای مهمی درباره قاچاق و مصرف سیگار اعلام شد. همچنین در همین جلسه فیلمی از وضع انبارها نمایش داده شد که نشان می‌داد ۲۵۰ تریلی (۲۵۰‌هزار کارتن) سیگار و تنباکو در انبارها نگهداری می‌شود؛ درحالی‌که تاریخ مصرفشان گذشته و تنها راه سوزاندن آنهاست. در این جلسه اعلام شد که ۲۹‌میلیارد نخ سیگار داخل کشور تولید می‌شود و ۱۴‌میلیارد نخ واردات رسمی سیگار و ۱۸‌میلیارد نخ هم واردات قاچاق است که در مجموع می‌توان گفت ۶۰‌میلیارد نخ سیگار سالانه در کشور مصرف می‌شود. همچنین در جلسه دیروز کمیسیون برنامه‌ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا عنوان شد که یکی از بازارهای اصلی توزیع سیگارهای قاچاق بازار مولوی تهران است.

مصرف سالانه سیگار در ایران
مصرف سالانه سیگار در ایران

پیش از این قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته بود که از ۵۵ تا ۶۵‌میلیارد نخ سیگار مصرف‌شده در ‌سال گذشته در کشور، حدود ۱۸‌میلیارد نخ مربوط به قاچاق سیگار در کشور بوده و این تقریبا ۳۰‌درصد مصرف کشور است. مجتبی خسروتاج درباره سیگارهای تولید داخل و وارداتی هم گفته بود در‌ سال گذشته بیش از ٢٨,٧‌میلیارد نخ سیگار در کشور تولید شده و حدود ١٣.۶‌میلیارد نخ نیز واردات رسمی سیگار در کشور بوده است.
براساس مطالعات مختلف، در گذشته سن گرایش به دخانیات ١۴ تا ١۶‌سال بود اما اکنون به ١٢سالگی رسیده است. در فهرستی که براساس مصرف سالانه سیگار و تنباکو کشورها تهیه شده است، ایران رتبه ۶٧ را دارد. براساس آمارهای موجود در دنیا، بیش از ۱٫۱‌میلیارد نفر سیگاری هستند.

نمایندگی تعمیرات ال جی

درباره ی عطا

مطلب پیشنهادی

تایید ارتباط بین سیگار الکتریکی با بیماری آسم و انسداد ریوی

تایید ارتباط بین سیگار الکتریکی با بیماری آسم و انسداد ریوی

نتایج دو مطالعه جدید وجود رابطه استفاده از سیگارهای الکتریکی را با بیماری آسم و …