قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار سیگار / نرخ سرطان ریه در بین غیرسیگاری‌ها در حال افزایش است
نمایندگی تعمیرات سامسونگ

نرخ سرطان ریه در بین غیرسیگاری‌ها در حال افزایش است

تحقیق جدید به این یافته دست پیدا کرد که غیرسیگاری‌ها مسئول درصد در حال رشدی از موارد سرطان ریهٔ بدخیم در ایالات متحده و انگلستان هستند. به گزارش پایگاه خبری سلامانه، در یک مطالعه، محققان بریتانیایی دریافتند که در طول هفت سال، نسبت غیرسیگاری‌های انگلستان با سرطان ریه از نوع غیر small-cell از ۱۳ درصد به ۲۸ درصد افزایش یافته است.

نرخ سرطان ریه در بین غیرسیگاری‌ها در حال افزایش است
نرخ سرطان ریه در بین غیرسیگاری‌ها در حال افزایش اس

به صورت مشابه، مطالعهٔ بیماران مبتلا به سرطان ریه در سه بیمارستان ایالات متحده به این گزارش منجر شد که آنهایی که هرگز سیگار نکشیده‌اند، مسئول درصد درحال رشد سرطان ریه از نوع غیر small cell در بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۳ بوده‌اند. به گفتهٔ محققان این افراد غیر سیگاری سرطانی بیشتر زن بوده‌اند. این یافته‌ها دکتر کارن ریکمپ، سرپرست پزشکی برنامهٔ سرطان ریه و اونکولوژی سینهٔ مرکز سرطان شهر امید را متعجب نساخت.
به گفتهٔ ایشان که جزء عوامل هیچ‌کدام از این دو مطالعه نبودند: «با کاهش نرخ استعمال سیگار، ما همچنان بیمارهای بیشتری را می‌بینیم که بدون سابقهٔ کشیدن، به سرطان ریه دچار می‌شوند.

سرطان ریه‌ای که غیر سیگاری‌ها را درگیر می‌کند انگار بیماری متفاوتی است. ما می‌دانیم که سرطان ریهٔ غیرسیگاری‌ها یک ماهیت مشخص دارد و اغلب با تغییرات خاص ژنتیک همراه است که به رشد تومور می‌انجامد.» به ظن ایشان و دیگر متخصصان، مشکل از عوامل ژنتیکی و محیطی است.
سرطان از نوع غیر small cell، که تا کنون شایع‌ترین نوع است، مهاجم بوده و معمولاً وقتی تشخیص داده می‌شود که درمان آن سخت است. به گفتهٔ محققان، تشخیص افراد غیرسیگاری سخت‌تر هم هست، زیرا عامل خطرساز شناخته شده‌ای ندارند که به واسطهٔ آن مورد غربالگری قرار گیرند.
متخصصان می‌گویند که نمی‌توانند توضیح دهند چرا غیرسیگاری‌ها دارند درصد رو به افزایشی از تشخیص‌های سرطان ریه را به خود اختصاص می‌دهند یا اینکه چرا زنان آسیب‌پذیرتر هستند.
به گفتهٔ دکتر پلوسوف، به جز سیگار کشیدن، قرار گرفتن در معرض آزبست و رادون از عوامل شناخته شدهٔ سرطان ریه هستند. چنین پنداشته می‌شود که عوامل ژنتیک هم نقشی بازی می‌کنند.

نمایندگی تعمیرات ال جی

درباره ی عطا

مطلب پیشنهادی

تایید ارتباط بین سیگار الکتریکی با بیماری آسم و انسداد ریوی

تایید ارتباط بین سیگار الکتریکی با بیماری آسم و انسداد ریوی

نتایج دو مطالعه جدید وجود رابطه استفاده از سیگارهای الکتریکی را با بیماری آسم و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.