قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار سیگار / سیگار کشیدن در آمریکا به کمترین میزان خود رسیده است
نمایندگی تعمیرات سامسونگ

سیگار کشیدن در آمریکا به کمترین میزان خود رسیده است

داده‌های تازه مراکز و کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا (سی‌دی‌سی) نشان می‌دهد که سیگار کشیدن در آمریکا رو به کاهش است، اما هنوز میزان سیگار کشیدن در جمعیت‌های آسیب‌پذیر نسبتا بالا است.
به نوشته تایم بر اساس داده‌هایی که سی‌دی‌سی روز پنجشنبه ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) منتشر کرده میزان سیگار کشیدن در میان بزرگسالان در آمریکا از ۲۰٫۹ درصد در سال ۲۰۰۵ و ۱۷٫۸ درصد در سال ۲۰۱۳ به ۱۶٫۸ درصد کاهش یافته است.

سیگار کشیدن در آمریکا به کمترین میزان خود رسیده است
سیگار کشیدن در آمریکا به کمترین میزان خود رسیده است

البته همه گروه‌ها کاهش مشابهی را تجربه نکرده‌اند. در بزرگسالانی که بیمه دولتی نیازمندان (Medicaid) دریافت می‌کردند یا بیمه نداشتند، میزان سیگار کشیدن دو برابر بزرگسالانی بود که بیمه خصوصی داشتند یا بیمه دولتی سالمندان (Medicare) دریافت می‌کردند.

سطح تحصیلات هم در میزان سیگار کشیدن تاثیر داشت؛ در بزرگسالانی که فقط تحصیلات دبیرستانی داشتند، میزان سیگار کشیدن ۴۳ درصد بود، در حالی کخ در میان بزرگسالان با درجه فوق‌لیسانس به بالا این میزان فقط ۵ درصد بود. در افرادی که زیر خط فقر فدرال زندگی می کردند، میزان سیگار کشیدن در حد ۲۶٫۳ درصد بود. به علاوه این گزارش نشان داد که ۱۸٫۸ درصد مردان سیگاری هستند،‌ در حالیکه این رقم در میان زنان ۱۴٫۸ درصد است.

کنت وارنر، استاد دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه میشیگان در این باره گفت: «افراد متنفذ در سیاست فکر می کنند که مشکل سیگار کشیدن حل شده است. سیگار کشیدن مشکل محلات آنان نیست، دوستانشان سیگار نمی‌کشند. آنانی هنوز سیگار می‌کشند که فقیرند، دچار محرومیت اجتماعی هستند یا بیماری روانی دارند. ما باید بر سیگار کشیدن این افراد متمرکز شویم.» مقامات فدرال آمریکا روز پنجشنبه ممنوعیت سیگار کشیدن در سکونتگاه‌های عمومی (خانه‌های دولتی)‌ را پیشنهاد کرده‌اند که در صورت به اجرا درآمدن ۷۰۰۰۰۰ خانه عمومی را در برخواهد گرفت.

نمایندگی تعمیرات ال جی

درباره ی عطا

مطلب پیشنهادی

تاثیر نیکوتین بر عملکرد روانی و حرکتی ورزشکاران

تاثیر نیکوتین بر عملکرد روانی و حرکتی ورزشکاران

هرچند در گذشته پژوهش‌های زیادی انجام شده است که نتایج آن نشان می‌دهد مصرف سیگار …