سیگارهای کم‌ نیکوتین ممکن است در ترک به سیگاری‌ها کمک کند

سیگار های کم‌ نیکوتین
فست سئو

مطالعه دریافت آنهایی که کمترین مقدار مادهٔ اعتیادآور را استنشاق می‌کنند، به احتمال بیشتری دست به ترک می‌زنند. تحقیق جدیدی نشان می‌دهد که سیگاری‌ها اگر سیگار کم‌ نیکوتین‌ تری بکشند، به احتمال بیشتری از میزان سیگار کشیدن‌ شان کم می‌کنند یا دست به ترک می‌زنند.

سیگار های کم‌ نیکوتین

سیگار های کم‌ نیکوتین

محققان طی مطالعه متوجه شدند که افرادی که سیگار کم‌نیکوتین کشیدند، سیگار کشیدن روزانه‌شان تا یک سوم کاهش یافت و نسبت به آنهایی که سیگار معمولی می‌کشیدند، با احتمال دوبرابر به ترک کردن دست زدند. بهترین نتایج با سیگارهایی به دست آمد که حاوی ۰٫۴ میلی‌گرم نیکوتین در هر گرم توتون بود.
محقق ارشد این مطالعه، دوروتی هاتسوکامی از دانشگاه مینسوتا گفت: «این مقدار ۹۷ درصد کمتر از میزانی است که در یک سیگار معمولی یافت می‌شود.»
به گفتهٔ نویسندگان مطالعه در یادداشت‌های پیش‌زمینه، نیکوتین مادهٔ اعتیادآوری در فرآورده‌های تنباکو است و دو دهه است که محققان بر سر این موضوع بحث دارند که کاهش بسیار زیاد محتوای نیکوتین می‌تواند باعث شود که سیگارها دیگر اعتیادآور نباشند.
به گفتهٔ اریک دانی، دانشیار روان‌شناسی در دانشگاه پیتسبورگ و از دست‌اندرکاران این مطالعه، سازمان غذا و داروی ایالات متحده می‌تواند از نتایج آزمایش بالینی استفاده کند تا محتوای تمام دخانیات امریکایی را کم کند.
وی گفت: «FDA این اختیار را دارد که برای دخانیات استاندارد تعریف کند. آن‌ها می‌توانند از شرکت‌های تنباکو بخواهند که میزان نیکوتین را کاهش دهند.» و اضافه کرد: «این سیگارهای کم‌نیکوتین با سیگارهای لایت که کنگره با تصویب قانون آنها را از بازار برداشت، فرق دارد.
به گفتهٔ هاتسوکامی، تنباکوی موجود در سیگارهای لایت به همان اندازهٔ سیگارهای معمولی نیکوتین داشتند اما سعی می‌شد با حقه‌های طراحی محصول، مثل انواع مختلف فیلتر یا کاغذ میزان نیکوتین دریافتی فرد سیگاری را کم کرد.
سیگارهای لایت کمکی نکردند. زیرا فرد سیگاری محکم‌تر پک می‌زد و دود را به صورت عمیق فرو می‌داد. این باعث می‌شد که به اندازهٔ سیگار معمولی نیکوتین دریافت کند. با سیگارهای کم‌نیکوتین، فرد سیگاری نمی‌تواند این کار را بکند، چون اکثر نیکوتین تنباکو از آن جدا شده است.

پاسارگاد

Post source : http://www.salamaneh.com/

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + سه =