زردی دندان‌ها و ناخن‌ها در سیگاری‌ها

زردی دندان‌ها و ناخن‌ها در سیگاری‌ها
فست سئو

زردی دندان‌ها و ناخن‌ها در سیگاری‌ها

امروزه همه می دانند کشیدن سیگار جز تخریب سلول های بدن و آسیب های فردی و اجتماعی و روانی، فایده دیگری ندارد. اما متاسفانه با دانستن تمام این مضرات، عده ای این ماده مضر را مصرف می کنند. بسیاری از افراد سیگاری به بیماری هایی چون پیری زودرس پوست، دندان های زرد و ناخن های زرد مبتلا می شوند.

زردی دندان‌ها و ناخن‌ها در سیگاری‌ها

زردی دندان‌ها و ناخن‌ها در سیگاری‌ها

چگونگی تاثیر سیگار بر زرد شدن دندان ها
در اثر مصرف سیگار، به تدریج دندان های فرد تغییر رنگ می دهند. این تغییر رنگ به دلیل تاثیر مواد شیمیایی و سمی سیگار است که بر روی سطح دندان ها قرار می گیرد. لازم به ذکر است که زردی دندان ها با کشیدن سیگار کم نیکوتین به جای سیگار معمولی هم کاهش نمی یابد. در واقع اثرات آنها کاملا مثل هم است. موادشیمیایی موجود در سیگار، پلاک سختی را روی دندان ها ایجاد می کند که رنگ دندان ها را زرد می کند. مواد موجود در سیگار حاوی باکتری هایی هستند که سبب تخریب لثه ها می شوند و بیماری های لثه را به وجود می آورند. بر اساس تحقیقات انجام گرفته، زردی حاصل از سیگار، با خمیردندان معمولی برطرف نمی شود و به راحتی از بین نمی رود. بلکه باید توسط دندان پزشک برداشته شود و اگر پس از مدتی این پلاک برداشته نشود، دندان های فرد آسیب می بینند و ممکن است فرد دندان هایش را از دست بدهد.

چگونگی تاثیر سیگار بر زرد شدن ناخن ها
وقتی که فردی برای مدت طولانی سیگار می کشد، ناخن های او زرد می شوند و این مشکل، نشان دهنده مرگ ناخن است، به خصوص اگر چند ناخن در یک دست، زرد شوند. مصرف سیگار سبب فقدان اکسیژن در ناخن و در نتیجه زرد شدن آن می شود. علت زرد شدن ناخن را علاوه بر کمبود اکسیژن، می توان به نیکوتین موجود در سیگار نسبت داد.

قارچ ناخن در فرد سیگاری
بین افرادی که سیگار مصرف می کنند، قارچ ناخن بسیار شایع است. این نوع قارچ به ناخن ها نفوذ کرده و آنها را ضخیم و زردرنگ می کند و اگر درمان نشود، می تواند به دیگر اندام های داخلی بدن و سیستم عصبی حمله کند و به آنها آسیب بزند.

از بین بردن زردی ناخن و دندان ها در افراد سیگاری
برخی افراد با مراجعه به دندانپزشک، دندان های خود را تا حدی سفید می کنند، و یا اینکه با قراردادن انگشتان دست خود در آبلیمو، زردی ناخن ها را برطرف می کنند. اما باید این نکته را در نظر داشت که این راه حل ها، موقتی است و تنها راه حل منطقی و دائمی، ترک سیگار می باشد.

پاسارگاد

Post source : http://www.tebyan.net/

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 7 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.