قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / ترک سیگار / راه آسان برای ترک سیگار الن کار
نمایندگی تعمیرات سامسونگ

راه آسان برای ترک سیگار الن کار

موسسه «راه آسان» الن کار
Allen Carr’s Easy Way برای ترک سیگار، یک موسسه غیرانتفاعی اجتماعی است که توسط آقای الن کار در ‌سال ۱۹۸۳ بنیان نهاده شد. این موسسه به‌افرادی که درگیر اعتیاد به سیگار هستند کمک می‌کند تا بتوانند بر این اعتیاد غلبه کنند. برخی از مراجعه‌کنندگان موفق این موسسه افراد سرشناسی همچون ستارگان‌ هالیوود و هنرمندان بین‌المللی هستند. آقای کار که در سال ۲۰۰۶ بر اثر سرطان ریه در اسپانیا جان خود را از دست داد، یک حسابدار موفق انگلیسی بود که از دوران جوانی و هنگامی که به سربازی اعزام شده بود، مصرف سیگار را شروع کرد. وی خود را یک معتاد به سیگار می‌دانست چراکه در هر روز از ۵ نخ سیگار تا ٣ بسته را به‌راحتی استعمال می‌کرد.
در کلینیک‌های موسسه «راه آسان» الن کار، افراد سیگاری از کشیدن سیگار در جلسه‌های درمانی و مشاوره خود منع‌نمی‌شوند. درواقع، آنها تا زمانی که به این ذهنیت نرسیده‌اند که هیچ شک و ترسی برای ترک سیگار نداشته باشند، مجبور به ترک سیگار نیستند. فلسفه موسسه این است که تا زمانی که فرد با تمام وجود مطمئن و قانع نشده باشد که نمی‌خواهد دیگر دخانیات استعمال کند، ترک کردن، عمل بی‌فایده‌ای خواهد بود. دلیل دیگری که براساس آن افراد سیگاری از استعمال دخانیات در زمان شرکت در جلسه‌های درمانی خود منع نمی‌شوند این است که مسئولان و درمانگران این موسسه می‌خواهند فرد مراجعه‌کننده کاملا با «تله نیکوتین» آشنا شود؛ زیرا افراد مبتلا به اعتیاد معمولا این تصور غلط را دارند که ترک‌ اعتیاد یک فرآیند دردآور و بسیار سخت است و تا زمانی که این باور را دارند، به نیکوتین وابسته خواهند بود.

الن کار
الن کار

آقای کار بارها در زندگی خود سعی کرد تا سیگار را ترک کند اما این فرآیند و همین‌طور پاک‌ ماندن برای وی بسیار دشوار بود. او معتقد بود که ترس از ترک‌ اعتیاد است که اکثر افراد مبتلا به اعتیاد را به آن بازمی‌گرداند. آقای الن کار در‌ سال ۱۹۸۳ شغل خود را به‌عنوان حسابدار ترک کرد و نخستین کلینیک «راه‌آسان» را بنا نهاد. وی در همین زمان ١٠کتاب پرفروش را در زمینه ترک سیگار به رشته تحریر درآورد. این کتاب‌ها به بالاترین رتبه فروش کتاب در ۹ کشور رسیدند و هنوز پر‌فروش‌ترین کتاب‌ها در زمینه ترک سیگار هستند.
اولین موفقیت‌های نخستین کلینیک موسسه «راه‌آسان» در لندن از طریق تبلیغ زبانی و توصیه شخصی بود. این موفقیت کم‌کم گسترش پیدا کرد و به ۱۰۰ کلینیک در ۳۵ کشور جهان رسید و مجموعه‌ای سی‌دی و دی‌وی‌دی هم تولید کرد. این موسسه ظرف ٣ ماه به ۹۰ درصد و طی ۱۲ ماه به ۵۱ درصد از مراجعه‌کنندگان کمک کرده است که بر اعتیاد خود به سیگار غلبه کنند و در صورت عدم‌‌موفقیت تمام هزینه‌های دریافتی از مراجعه‌کننده به وی بازگردانده می‌شود. ازجمله مراجعه‌کنندگان مطرح این موسسه می‌توان به ریچارد برانسون، آنتونی‌هاپکینز، اشتون کوشر، الن دگنرز، پینک، جیسون مراز، شارلوت چرچ و هریسیک روشان اشاره کرد. این موسسه اپلیکیشنی هم برای برخی کاربران تلفن‌های هوشمند ایجاد کرده است.
درمانگران «راه‌آسان» همه کسانی هستند که زمانی از اعتیاد به‌دخانیات رنج می‌بردند و با استفاده از شیوه الن کار توانسته‌اند بر اعتیاد خود غلبه کنند. همه درمانگران اعضای انجمن بین‌المللی درمانگران الن کار (MAACTI) هستند.
آقای کار در ‌سال ۲۰۰۶ درحالی‌که مبتلا به سرطان ریه بدخیم تشخیص داده شد، درگذشت. هزاران پیام از سراسر دنیا از سوی کسانی که روزی اعتیاد به دخانیات داشتند و به شیوه وی موفق به ترک آن شده بودند، در تسلیت مرگ وی سرازیر شد. خبرگزاری‌ها و مجلاتی همچون بی‌بی‌سی، نیویورک‌تایمز، اکونومیست، واشنگتن‌پست، فوربز، ژورنال پزشکی بریتانیا، ژورنال پزشکی نیوانگلند و ژورنال پزشکی دانشگاه ‌هاروارد ازجمله رسانه‌هایی بودند که تسلیت‌نامه‌هایی برای وی منتشر کردند. عنوان نوشته مجله اکونومیست از همه بهتر بود: «الن کار، منجی افراد سیگاری»!

نمایندگی تعمیرات ال جی

درباره ی عطا

مطلب پیشنهادی

ماه رمضان بهترین موقعیت برای ترک سیگار

ماه رمضان بهترین موقعیت برای ترک سیگار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار،آیا تا به حال تصمیم به ترک سیگار گرفته …