ترک سیگار تاثیر روانی مثبت دارد

ترك سيگار تاثير رواني مثبت دارد
فست سئو

بسیاری از سیگاری‌ها برای این که اضطراب خود را در دوره‌های پراسترس زندگی کاهش دهند به سیگار متوسل می‌شوند اما روانپزشکان آمریکایی تاکید دارند که ترک کردن سیگار انسان را شادتر می‌کند و تاثیرات مثبت طولانی مدتی روی سلامت و بهداشت روانی این افراد دارد.

روانپزشکان دانشگاه‌های براون و کالیفرنیای جنوبی تاکید کردند: سیگاری‌ها نباید تصور کنند که مجبور هستند با ترک سیگار این نیاز روانی خود را قربانی سلامت جسمی کنند چون سیگار کشیدن نه تنها نیاز روانی را برطرف نمی‌کند بلکه حتی سبب بروز علائم افسردگی می‌شود.

به گزارش روزنامه دیلی میل، دکتر کریستوفر کاهلر در این باره اظهار داشت: اگر سیگاری‌ها، سیگار را ترک کنند علائم افسردگی در آنها کاهش پیدا می‌کند و می‌توانند مثل گذشته شاد زندگی کنند.

ترک سیگار تاثیر روانی مثبت دارد

ترک سیگار تاثیر روانی مثبت دارد

این متخصصان روی ۲۳۶ زن و مرد سیگاری که تلاش می کردند سیگار را ترک کنند مطالعه کردند. آنها متوجه شدند افرادی که توانستند سیگار را ترک کند پس از اتمام دوره آزمایشات خیلی شادتر از زمان آغاز آن بودند و به دلیل ترک سیگار بر میزان شادی آنها افزوده شده بود. دکتر کاهلر تاکید کرد: اطمینان دارد که این یافته در مورد اکثر افراد سیگاری صدق می‌کند.

پاسارگاد

Post source : http://www.salamatnews.com/

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شش =