قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / ترک سیگار / ترس از افزایش وزن زنان با ترک سیگار
نمایندگی تعمیرات سامسونگ

ترس از افزایش وزن زنان با ترک سیگار

ترس از افزایش وزن زنان با ترک سیگار رایج می باشد

در مطلب قبل تفاوت ‌های جنسیتی اعتیاد را برای تان گفتیم و اینک درباره افزایش وزن پس از ترک سیگار در زنان و سایر مواد اعتیاد آور بحث می کنیم. یک مساله دیگر افزایش وزن پس از ترک سیگار است. حدود نیمی از زنان سیگاری درباره اضافه وزن بعد از ترک سیگار نگران هستند. گرچه توصیه معمول، ورزش و توجه به میزان کالری دریافتی از راه غذا،‌ هنگام ترک سیگار است، در نهایت ممکن است این توصیه غیرعملی باشد و تلاش برای ترک سیگار شکست بخورد.
یک بررسی مقدماتی نشان می ‌دهد شیوه بهتر، احتمالا این است که زنان را قانع کنیم این اضافه وزن را در عوض بهبود سلامت‌ شان پس از ترک سیگار بپذیرند. نهایتا بررسی ‌ها نشان داده ‌اند که ترک سیگار برای زنان به خصوص در مرحله لوتئال چرخه قاعدگی (در میانه چرخه ماهانه، درست پس از تخمک‌ گذاری) سخت ‌تر است. این بررسی نشان می ‌دهد زنانی که ترک سیگارشان در طول مرحله فولیکولار (که پس از قاعدگی شروع می ‌شود و با تخمک‌ گذاری پایان می ‌یابد) است، نسبت به زنانی که ترک سیگار را در مرحله لوتئال چرخه ماهانه ‌شان آغاز می‌ کنند، احتمال بیشتری دارد که سیگار را برای مدت طولانی ‌تری ترک کنند. یک نظریه این است که با افزایش میزان استروژن (هورمون جنسی زنانه) حین مرحله فولیکولار میزان اضطراب زن کاهش یافته و خلق و خوی او بهبود می ‌یابد و در نتیجه به زن کمک می ‌کند تا با مشکلات ناشی از ترک سیگار بهتر کنار بیاید.

ترس از افزایش وزن زنان با ترک سیگار
ترس از افزایش وزن زنان با ترک سیگار

اعتیاد به سایر مواد
اعتیاد به مواد محرک: مردان و زنان به احتمال مساوی ممکن است به مصرف یا سوءمصرف مواد محرک مانند کوکائین و متامفتامین روی آورند اما تفاوت‌ هایی از لحاظ اعتیاد به این مواد میان زنان و مردان وجود دارد. شواهد مقدماتی در بررسی‌ های انسانی و حیوانی بیانگر آن است که زنان با سرعت بیشتری به مواد محرک وابسته می‌ شوند و با احتمال بیشتری پس از ترک ممکن است دوباره به مصرف آن ها روی بیاورند. همانند نیکوتین، نوسانات هورمونی در بدن زنان در طول چرخه ماهانه ممکن است میل به کوکائین را در برخی از اوقات دوره قاعدگی افزایش دهد.
اعتیاد به شبه ‌افیونی ‌ها: زنان با احتمال بیشتری نسبت به مردان برای مصرف داروهای مسکن شبه ‌افیونی از پزشکان نسخه می ‌گیرند،‌ شاید به این علت که آن ها با احتمال بیشتری ممکن است دچار بیماری ایجاد کننده درد مزمن ‌شوند. زنان با احتمال بیشتری از مردان به علت سوءمصرف مواد شبه ‌افیونی به بخش‌ های اورژانس مراجعه می‌ کنند که این احتمال را مطرح می ‌کند که زنان بیشتر به عوارض پزشکی این سوءمصرف مبتلا می ‌شوند. اعتیاد به ماری ‌جوانا (حشیش): مردان در آمریکا با احتمال ۳ برابر بیشتر از زنان مصرف روزانه ماری‌ جوانا را گزارش می ‌کنند. پژوهش ‌های مقدماتی بیانگر آن است که زنان با احتمال بیشتری دچار عوارض پزشکی ناشی از مصرف این ماده می ‌شوند و با سرعت بیشتری به آن وابسته می ‌شوند.

نمایندگی تعمیرات ال جی

درباره ی عطا

مطلب پیشنهادی

ماه رمضان بهترین موقعیت برای ترک سیگار

ماه رمضان بهترین موقعیت برای ترک سیگار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار،آیا تا به حال تصمیم به ترک سیگار گرفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 11 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.