قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / ترک سیگار / بعد از ترک سیگار چه طور از اضافه شدن وزن پیشگیری کنیم
نمایندگی تعمیرات سامسونگ

بعد از ترک سیگار چه طور از اضافه شدن وزن پیشگیری کنیم

افزایش وزن بعد از ترک سیگار در بین مردان حدود ۲٫۸ کیلوگرم و در بین زنان حدود ۳٫۸ کیلوگرم است. با این حال، بسیاری از سیگاری های سابق بیشتر از این میزان وزن شان اضافه می‌شود و بسیاری دیگر هم وزن شان بیشتر نمی‌شود، حتی کم هم نمی‌شود.

به گزارش سرویس سلامت پایتخت، یک فرد سیگاری که وزن پایینی دارد، اصولاً تمایل دارد که بعد از ترک سیگار این وزن را حفظ کند.افزایش وزن بعد از ترک سیگار در بین مردان حدود ۲٫۸ کیلوگرم و در بین زنان حدود ۳٫۸ کیلوگرم است. با این حال، بسیاری از سیگاری های سابق بیشتر از این میزان وزن شان اضافه می‌شود و بسیاری دیگر هم وزن شان بیشتر نمی‌شود، حتی کم هم نمی‌شود.

اضافه شدن وزن
اضافه شدن وزن

دخانیات و وزن: انتخاب تغذیه ای مخصوص سیگاری ها

تغذیۀ یک فرد سیگاری با تغذیۀ افراد غیر سیگاری متفاوت است. انتخاب های تغذیه ای آثار زیان بار ترکیبات دخانی را در رابطه با بیماری های قلبی عروقی و سرطان افزایش می‌‌دهد. سیگاری ها بیشتر از بقیه کالری(۴٫۹%+)، چربی های اشباع (۸٫۹%+)، کلسترول (۱۰٫۸%+) و الکل (۷۷٫۵%+) مصرف می‌کنند.در عوض از مقدار کمتری چربی های غیراشباع چند حلقه ای مانند امگا ۳ که فواید بسیاری در حفظ سلامتی دارد (-۶,۵%)، فیبرها (-۱۲,۴%)، ویتامین C (-16,5%)، ویتامین E (-10,8%) و بتاکاروتن (-۱۱,۸%) بهره می‌برند. نیکوتین به واسطۀ پروژسترون عوارض هورمونی ایجاد می‌‌کند.
به بیان دیگر، تودۀ ماهیچه ای سیگاری ها بیشتر است و آنها نیاز بیشتری به پروتئین دارند. اگر گوشت یکی از منابع عمده تأمین پروتئین با کیفیت است، ضمناً حاوی چربی های غیر اشباع نیز هست. علاوه بر این، به علت اینکه دچار کمبود حس چشایی و بویایی هستند، مقدار بیشتری سس و نمک به غذای شان اضافه می‌کنند، تا خوراک شان خوش طعم و مزه شود.

یک فرد سیگاری دو برابر یک غیر سیگاری نمک مصرف می‌کند! ضمناً سیگاری ها به خاطر حساسیت پایین حس بویایی- چشایی شان، مقدار کمتری میوه و سبزیجات می‌خورند، زیرا این خوراکی ها برای شان بی طعم و مزه هستند. بنابراین، به طور ناخودآگاه تغذیۀ سیگاری ها سرشار از چربی های اشباع و نمک و همچنین فاقد فیبر و ریز مغذی هاست. تمام اینها، بخش عمده ای از بیشتر بودن بیماری های قلبی عروقی و برخی سرطان ها در بین سیگاری ها را توجیه می‌کنند. ممکن است یک فرد سیگاری الکل زیادی نیز مصرف ‌کند، که این مصرف الکل نیز تا حدی، دلیل مصرف بیشتر انرژی است. و در نهایت، سیگاری ها چای و قهوه بیشتر و در نتیجه قند بیشتری مصرف می‌کنند. در واقع، آنها با سرعت دو برابر دیگران، کافئین از دست می‌دهند.

نمایندگی تعمیرات ال جی

درباره ی عطا

مطلب پیشنهادی

ماه رمضان بهترین موقعیت برای ترک سیگار

ماه رمضان بهترین موقعیت برای ترک سیگار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگ نگار،آیا تا به حال تصمیم به ترک سیگار گرفته …